Automatické dipování a zpěňování

Automatické dipování a zpěňování

Potřeba dezinfekce struků po dojení tvoří jeden ze základních prvků všech programů kontroly mastitidy zavedených po celém světě. Cílem je zajistit úplné pokrytí struku i zakončení vhodnou dezinfekcí po dojení. 

Dobré pokrytí pomůže zajistit zničení bakterií na povrchu struku, ale také (s dobrým změkčujícím přípravkem) povede k tomu, že pokožka struku je měkká a pružná a je schopna vydržet náročné dojení. S nastupující automatizací farem se i v oblasti dipování stávají automatická a poloautomatická řešení stále populárnějšími. 

Aplikace dezinfekčního prostředku na struky pomocí ručního dipovacího pohárku stále představuje „zlatý standard“. Obecně dosahuje lepšího pokrytí struků za současné nižší spotřeby chemikálie a vyžaduje méně operačních schopností obsluhy. Nicméně se jedná o pomalejší, namáhavější proces, který v mnoha případech prodlužuje celkovou dobu dojení a zvyšuje pracovní náklady. Automatické i poloautomatické systémy, které dokážou aplikovat produkt konzistentně s přijatelnou úrovní pokrytí struku a konečků struků, mohou být pro mléčné farmy výhodné. 

  • Lepší pokrytí struku při srovnání s nástřikem dipu na struky.
  • Už žádné další manuální plnění dipovacích aplikátorů.
  • Menší spotřeba chemikálie při srovnání s dipováním formou nástřiku.
  • Rychlejší než manuální dipování.

PowerFoamer

Systém k dispozici v pneumatické verzi, která využívá stávající přívod vzduchu na farmě nebo v elektrické verzi s vestavěným vzduchovým čerpadlem.

EASIDIPPER™

Je navržený tak, aby zkombinoval přesnost dipování s rychlostí sprejování pro rychlé, spolehlivé a nákladově efektivní způsoby dezinfikování před i po dojení.

EasiFoamer

EasiFoamerTM od Ambicu představuje modernizovanou a vylepšenou verzi velice úspěšného a oblíbeného modelu AutoFoamerTM.