HistorieHISTORIE

 

2003

Založení společnosti Eurofarm systems s.r.o. Na počátku se zaměřujeme především na obchodní činnost. Stěžejními produkty v nabídce jsou čistící a dezinfekční prostředky Calgonit pro zemědělskou prvovýrobu vyráběné společností Calvatis GmbH, pro kterou získáváme výhradní zastoupení pro celou Českou republiku.

2004

Eurofarm systems zastupuje již pět obchodních zástupců, začínáme klást mnohem větší důraz na poradenství v oblasti zdravotního stavu mléčné žlázy a správných postupů dojení.

Provádíme školení dojícího personálu na chovech, stejně jako pravidelné návštěvy přímo ve stáji a na dojírně. Do sortimentu postupně zařazujeme další doplňkové produkty, které jsou nezbytné pro zlepšování a udržení dobrého zdraví vemene. S tím souvisí neustálé a důkladné školení regionálních zástupců – odborných poradců. Vysoká odborná úroveň členů týmu je naprostou prioritou.

2005

Standardní službou pro spolupracující chovatele se stává odběr vzorků mléka pro účel bakteriologických rozborů a určení citlivostí na antibiotika od jednotlivých dojnic. Tak získáváme lepší přehled o zdravotní situaci v chovu a můžeme efektivněji reagovat. Nastavujeme opatření v chovu, případně léčbu jednotlivých dojnic i stáda jako celku.

2009

Rozvíjíme intenzivní spolupráci s Dr. Dirkem Hömbergem z německého Münsteru, který je nezávislým specialistou na dojící technologii a její vliv na zdraví vemene. To znamená významný posun v odbornosti, strategii i profilování naší společnosti.

V této souvislosti zařazujeme do sortimentu speciálně vyvinuté dojící stroje AktivPuls od výrobce System Happel GmbH, které jako jediné zajišťují šetrné dojení a přímo se tak podílí na zlepšení zdraví mléčné žlázy a tak podporují hlavní smysl činnosti odborných poradců Eurofarm systems.

2010

Naši speciálně proškolení technici provádí v rámci služeb spolupracujícím podnikům kontrolu dojíren podle ISO norem přístrojem Vacuscope Comfort a od roku 2012 také posouzení správnosti rutiny dojení přístrojem LactoCorder.

V tomto roce již společnost Eurofarm systems zastupuje 10 odborných poradců na celém území České republiky.

2014

Navazujeme spolupráci s izraelskou společností SCR a startujeme naše aktivity v oblasti sledování zdraví zvířat a digitálního zemědělství. Společnost SCR, poskytuje díky svým monitorovacím řešením chovatelům akční a inteligentní nástroje pro řízení reprodukce, výživy, zdraví a pohody jednotlivých krav.

2016

Úspěšná prezentace společnosti na veletrhu ANIMAL VETEX 2016 korunovaná ziskem ocenění GRAND PRIX v kategorii inovace s produktem SCR Heatime Nové aplikace.

2018

Kontinuálně rozšiřujeme sortiment o ověřené produkty předních světových výrobců zejména v oblasti stájových technologií a dnes spolupracujeme s firmami jako jsou Ambic Equipment Ltd. Betebe GmbH, Fabdec GmbH, Oswin Haase Nachf., Siliconform GmbH, Wasserbauer GmbH, přičemž s některými z nich výhradně.

2019

Naši specialisté na problematiku diagnostiky původců mastitid společně s chovateli na farmách mléčného skotu zavádějí faremní kultivace. Systém PM testů ozdravení stáda od patogenů způsobujících mastitidy zároveň vede ke zefektivnění používání ATB, úspoře času a nákladů.

Ocenění certifikátem Grand Prix Animal Tech s unikátním produktem Allflex Mladý skot pro sledování zdravotního stavu u mléčných telat završuje další úspěšnou prezentaci na mezinárodním veletrhu pro živočišnou výrobu.

2020

Od září 2020 pomáháme nově i chovatelům prasat nebo drůbeže. V těchto chovech řešíme komplexně problematiku a poradenství v oblasti zoohygieny, biosekurity a welfare. Součástí poradenství jsou též osvědčené přípravky od firmy Calvatis, které jsou určeny přímo pro tyto chovy.