Ošetření mléčné žlázy před dojením

Ošetření mléčné žlázy před dojením

Slouží pro očištění mléčné žlázy a především struků před dojením. Hlavním úkolem je odstranění veškerých hrubých i jemných nečistot z pokožky a hrotu struku, kde se jich hromadí nejvíce.
Nečistoty z neošetřených struků před dojením se dostanou do dojeného mléka, čímž dochází k prudkému nárůstu celkového počtu mikroorganismů (CPM). Navíc do mléčné žlázy před a během dojení pronikají otevřeným strukovým kanálkem choroboplodné zárodky (patogeny, mikroorganismy) způsobující mastitidy.

PowerFoamer

Systém k dispozici v pneumatické verzi, která využívá stávající přívod vzduchu na farmě nebo v elektrické verzi s vestavěným vzduchovým čerpadlem.

Papírové utěrky Premium

Speciálně vyvinuté pro použití v zemědělství, jsou určeny pro vlhkou hygienu vemene a struků před dojením, vynikající pevnost při navlhčení, za sucha jsou použitelné i pro vysušení struků

EASIDIPPER™

Je navržený tak, aby zkombinoval přesnost dipování s rychlostí sprejování pro rychlé, spolehlivé a nákladově efektivní způsoby dezinfikování před i po dojení.

Calgonit Premium CL

Práškový dezinfekční prostředek na bázi chlóru, určený k dezinfekci struků před dojením. Osvědčeným způsobem je použití jednorázových papírových utěrek v 0,5 % roztoku Premium CL.

Přednosti

Díky vysoké dezinfekční účinnosti odstraňuje mikroorganismy z pokožky struku.

EasiFoamer

EasiFoamerTM od Ambicu představuje modernizovanou a vylepšenou verzi velice úspěšného a oblíbeného modelu AutoFoamerTM.

Calgonit ER foam

Calgonit ER Foam je čistící koncentrát pro mokrou hygienu vemene před dojením. Calgonit ER Foam nabízí vynikající pěnivost i čistící účinek, je bez zápachu a jemný k pokožce díky vysokému obsahu složek ochraňujících kůži.

Calgonit ER soft

Čistící koncentrát pro vlhkou hygienu mléčné žlázy před dojením s vysokým obsahem komponentů chránících pokožku struku. Přípravek je možné použít podle potřeby dvěma způsoby. Buď ve formě husté pěny, kterou lze aplikovat napěňovacím aplikátorem, nebo jako čistící roztok, ve kterém jsou namočeny jednorázové papírové utěrky.

Calgodip Osmo Duo Spray

Zcela nový a unikátní dvousložkový dezinfekční prostředek na bázi chlordioxidu určený k dezinfekci struků před dojením. Díky svému jedinečnému složení nejen rychle a spolehlivě dezinfikuje, ale také je výjimečně šetrný k pokožce struku.