Hubení hmyzu

Hubení hmyzu

Stájové prostředí, podestýlka, hnůj, kejda atd. představují ideální prostředí pro množení hmyzu, který na tato místa klade vajíčka a vyvíjí se zde larvy. Mouchy jsou pak v teplém období jednou z častých příčin přenosu různých onemocnění včetně mastitid.

Kromě toho mouchy a další obtížný hmyz znepříjemňují život zvířatům i personálu, který s nimi pracuje. To se projevuje především při dojení, kdy jsou zvířata neklidná, kopají, přešlapují, shazují dojící stroje, více kálí na dojírně atd. Z těchto důvodů jsme do sortimentu zařadili výrobky specializované právě na boj proti obtížnému hmyzu ve stáji.

Milben Ex

Postřikový koncentrát k likvidaci červených ptačích roztočů, stejně tak je určen i proti parazitům v ptačím peří, především v kukaních. Díky nove účinné látce se mimořádně dobře hodí zvláště proti rezistentním roztočům. Doba účinku až 6 týdnů.

CRAWL EX

Speciální postřikovací koncentrát proti lezoucímu hmyzu jako například švábům, pilousům, tasemnicím, potemníku skladištnímu a červotoči chlebovému.

Killtec agro plus

Koncentrát proti mouchám ve stájích a larvám much. Jeho multifunkční účinek umožňuje efektivní hubení jak létajícího hmyzu, tak i muších larev.

Cyracid 2.0

Velmi účinný přípravek k likvidaci muších larev, 1 kg koncentrátu = 10-30l roztoku (dle formy aplikace) = aplikace formou rozptylu, polití nebo postřiku na plochu do
40 m2, účinná látka Cyromazin.

Šňůra na mouchy (300 m)

Jednoduše a rychle se připevní ke stropu. Mouchy tuto šňůru vnímají jako přirozené místo pro odpočinek. Náhradní
role pasují do každého obvyklého systému na trhu. Použití: použitý kus, kde je již nachytáno hodně much, se jednoduše navine na druhou volnou roli.

Reudanon

Repelentní prostředek proti obtížnému hmyzu na zvířatech. V souladu s BIO. Reudanon má díky účinné látce Margosa vynikající repelentní vlastnosti proti roztočům, vším, blechám a všenkám. Zvířata budou dlouhodobě bez parazitů. Reudanon pomáhá díky aktivním ošetřujícím komponentům proti ztrátě srsti, tvorbě šupinek, suché kůži a strupům. Zmíněná místa jsou regenerována.

Mucholapka role (30 cm × 10 m)

Mucholapka s velmi silnou účinností. Praktická k použití a kdekoliv použitelná. Použití: Jednoduše stále nový kus odvinout a odtrhnout část, kde už je nachytáno hodně much. Neobsahuje žádné jedy, šetří životnímu prostředí.

LD-100 (červený, zelený, modrý)

Kontaktní a požerový insekticid k boji proti mouchám ve stáji. Postřikový a nátěrový přípravek proti rezistentním stájovým mouchám pro velké plochy (350 m²). Přípravek s různými kombinacemi účinných látek bylo vyvinuto tak, že téměř vůbec nedochází k rezistencím při střídavém používání těchto jednotlivých druhů a při správném použití. Použití u skotu, telat a prasat.

Fly Tomb

Přípravek na postřik (kropení) nebo posyp proti larvám much. Speciální vysoce účinný přípravek, který zabraňuje vývoji much ve stádiu larvy a poskytuje dlouhotrvající úspěch v boji proti mouchám. Působí jen proti larvám a červům. Populace much začne mizet po 10–20 dnech po použití. Fly Tomb musí být nasazen pravidelně a včas.

Fly Select

Návnada na mouchy. K použití jako sypká návnada nebo smíchat s vodou. Díky speciální látce (Z)-9-Tricosene účinně láká mouchy a okamžitě usmrcuje. Návnada může být také rozpuštěna ve vodě a jako být použita jako nátěr nebo může být nasazena jako postřik k redukci další vylíhlé generace much. Může se použít i v plné stáji (skot, prasata, drůbež). Účinnost až 6 týdnů.

Fly Blocker

Insekticid hotový k použití proti mouchám a ovádům. Díky své cílené kombinaci účinných látek odstraňuje intenzivně a dlouhodobě mouchy. Vyznačuje se svojí značnou hospodárností. Působí znamenitě proti pakomárcům, kteří mohou pustit katarální horečku – tzv. „modrý jazyk". Účinnost je až 4 týdny. Na jedno použití 15 ml. Tento roztok připravený k použití rozdělit na místa obsazovaná hmyzem.