Systémy krmení a přihrnování

Je všeobecně známé, že kontinuální dostupnost krmení pro dojnice vede ke zvýšenému příjmu sušiny a mléčné užitkovosti. Kromě toho, častější přihrnování se pozitivně projevuje na celkovém zdraví zvířat. Často je velká pracnost důvodem k tomu, že pro zvířata není vždy čerstvé krmivo dostupné. Díky automatizaci patří tento problém minulosti. Robotické systémy pravidelně vyjíždí na krmný stůl podél krmné zábrany v nastavených trasách. Stroj přihrnuje krmivo ke zvířatům, aniž by přitom krávy rušil. Pravidelné přihrnování krmiva ho činí pro krávy dosažitelnější. Aby docházelo současně k jeho většímu příjmu, díky speciální technologii šnekového dopravníku se krmivo přemíchává, čímž se stává pro krávy atraktivnějším, ale také zabraňuje, aby během přihrnování nedocházelo k jeho stlačování. To ve svém důsledku znamená jeho vyšší spotřebu a více mléka.

Předpokladem úspěšného chovu dojnic je odchov telat a mladého skotu zaměřený na výkonnost zvířat. Eurofarm systems vám pro tuto kategorii zvířat nabízí všechny důležité informace v kombinaci s technickým know-how - kompletní řešení od jednoho dodavatele.

MilkTruck° 2020

Zcela nové řešení MilkTruck® 2020 společnosti System Happel usnadňuje práci a šetří čas během míchání a přepravy mléka. MilkTruck® 2020 je vybaven robustním podvozkem vyrobeným z nerezové oceli s pneumatikami s velkým objemem.

Dávkovací systémy calgonit

Dávkovací systémy Calvatis pro přesné vstřikování koncentrovaných roztoků do vodovodního potrubí jsou navrženy pro specifické faremní podmínky a dostupné v několika provedeních dle velikosti chovu.

Butler Gold Pro

Nový robotický přihrnovač Butler Gold Pro krmení nestlačuje. Díky speciálnímu šnekovému dopravníku napomáhá udržovat svěží a kvalitní krmení, což následně vybízí vaše zvířata k častějšímu příjmu potravy.

Calf-Fit° 2020

Díky automatickému systému krmení Compact + je nyní snadné začít s profesionálním krmením telat. Compact + zajistí přípravu a distribuci krmiva až pro 50 zvířat, což je ideální pro rodinné farmy. Řešení Vario + je vybaveno vysoce výkonnými komponenty a dokáže spolehlivě nakrmit současně až 120 zvířat až na 4 sacích místech.