Automatizace farem

Automatizace farem
Na nižší ceny mléka zemědělci často reagují zvýšením objemu produkce, aniž by však mysleli na dodatečnou pracovní zátěž. Automatizace a řízení zvyšují produktivitu a snižují fyzickou zátěž. 
 
Co je automatizace zemědělských podniků? 
Proč by měly stovky podnikatelů investovat do automatizovaného zemědělství? Současné výzvy, kterým čelí zemědělský sektor, je třeba okamžitě řešit. Pokud v této sféře pracujete, nejsou pro vás tyto problémy žádnou novinkou: 

Klikněte pro více informací

Preference spotřebitelů.

Přetlak rychlého občerstvení a dalších nezdravých jídel na trhu vedl k poptávce po zdravějších potravinářských výrobcích. Dopad nezdravých potravin na naše tělo vedl k přístupu "zpět k základům": spotřebitelé po celém světě touží po zdravých potravinách rostlinného původu. Zemědělci by je měli poskytovat ve velkém množství, aby uspokojili novou poptávku spotřebitelů. 

Nedostatek pracovních sil.

 V dnešní době se stále hůře hledají mladí lidé, kteří sní o tom, že budou pracovat v zemědělství. Pravdou je, že světová populace se snaží žít spíše městským způsobem života, takže se zemědělské podniky musí vypořádat s nedostatkem pracovních sil. Navíc se v posledním desetiletí změnily moderní zemědělské postupy, což ztěžuje přípravu nových pracovníků. 

Ekologická odpovědnost.

Veřejnost a místní úřady očekávají, že zemědělské podniky budou ekologické a budou ke své práci přistupovat zodpovědně. Zemědělci by se měli rozhodnout pro menší používání chemických složek, zejména pesticidů. Majitelé podniků v zemědělském sektoru hledají řešení, jak reagovat na tuto společenskou a ekologickou poptávku, a mohou ho najít v automatizaci zemědělských podniků. 

Automatizace zemědělských podniků (neboli chytré zemědělství) je řada technologických inovací v tradičním zemědělství, které mají optimalizovat proces výroby potravin a zlepšit jejich kvalitu. Dnes už jsou pokročilé zemědělské technologie nezbytnou součástí každodenní práce zemědělce.

Systémy krmení a přihrnování

Systémy krmení a přihrnování

Je všeobecně známé, že kontinuální dostupnost krmení pro dojnice vede ke zvýšenému příjmu sušiny a mléčné užitkovosti. Kromě toho,… Více

Vyhrnování kejdy

Vyhrnování kejdy

Volba správného systému odklizu je jedním z nejdůležitějších faktorů celkové funkce stáje. Dodáváme spolehlivé shrnovací autonomní… Více

Péče o paznehty

Péče o paznehty

Zdravé paznehty jsou základem dobrého zdravotního stavu zvířat. Pokud nemá dojnice paznehty v pořádku, snaží se omezit chození,… Více

Vážení a selekce zvířat

Vážení a selekce zvířat

Řešení selekčních branek Allflex vám umožní získat to nejlepší z každodenní rutiny na vaší mléčné farmě. Selekční brána od společnosti… Více