Drobečková navigace
- Eurofarm Systems
- Node
Naši odborní poradci působí na území celé České republiky. Aktivně vám pomáháme dosáhnout co největšího množství kvalitního mléka, zaměřujeme se na zdraví mléčné žlázy a celkový zdravotní stav dojnic. Velkou pozornost věnujeme prevenci a řešení klinických i subklinických mastitid, protože z praxe víme, že právě to vám přináší největší ekonomický užitek.
1Nová divize společnosti Eurofarm systems působící v segmentu prasat a drůbeže se zaměřuje na odbornou poradenskou činnost v oblasti zoohygieny, welfare a biosekurity chovu. Součástí poradenství jsou osvědčené přípravky od firmy Calvatis, které jsou určeny speciálně pro tyto chovy.
ZJIŠTĚNÍ AKTUÁLNÍ
SITUACE V CHOVUPrvním krokem ke spolupráci je důkladné vyhodnocení aktuální faremní situace. Při vstupní analýze chovu se soustředíme především na sběr základních informací o farmě. Dosahování stanovených cílů pak řešíme individuálně; tempo, jednotlivé kroky i konkrétní cílové hodnoty stanovíme vždy společně.
3Výstupem úvodního auditu je podrobná zpráva a prezentace optimálního konceptu spolupráce. Pro každý chov individuálně nastavíme hygienická pravidla včetně jejich evidence, kalkulace spotřeby a nákladů na použité přípravky, proškolení personálu a v některých případech zajistíme i přímo jejich odbornou aplikaci.
ZAVEDENÍ NEJEN
STANDARDIZOVANÝCH
POSTUPŮ DO PRAXEVypracovali jsme konkrétní postupy a detailní checklisty či standardizované postupy pro všechny rozhodující činnosti. Naše pracovní postupy jsou prověřené mnohaletými praktickými zkušenostmi a výsledky. Odborný poradce vás bude pravidelně navštěvovat a napomáhat řešit aktuální situace dle vašich požadavků.
5Cílem poradenského konceptu je dosažení maximální spokojenosti a ziskovosti všech zákazníků.
Prioritou Eurofarm systems je vysoká odbornost našeho poradenského týmu, špičkové výsledky a spokojení chovatelé, jejichž zvířata jsou zdravé, užitkové a ziskové.
Zajištění zdraví zvířat ve stáji je nezbytnou součástí výrobního procesu citlivého na hygienu v zemědělství. Nedostatečná hygiena ohrožuje populaci zvířat a má zásadní vliv na úspěch podnikání. V moderním chovu zvířat je proto nezbytné pravidelné čištění a dezinfekce. Nová divize společnosti Eurofarm systems působící v segmentu prasat a drůbeže se zaměřuje na odbornou poradenskou činnost v oblasti zoohygieny, welfare a biosekurity chovu. Součástí poradenství jsou osvědčené přípravky od firmy Calvatis, které jsou určeny speciálně pro tyto chovy.
Při klasickém dojení se náš poradenský koncept zaměřuje primárně na technologii, rutinu a hygienu dojení. Protože dojení má rozhodující vliv na zdraví vemene a výtěžnost mléka prostřednictvím jeho účinků na stav struku a vyprazdňování vemene. V praxi to znamená cílené vyhledávání a potlačování mastitid, postupné zavádění standardizovaných postupů dojení do praxe přímo na dojírně s dojicím personálem, rozbory zdravotního stavu stáda atd.
Na rozdíl od farem s konvenčními systémy dojení se na farmách s dojicími roboty zaměřujeme v poradenství především na prostředí a samotné používání automatických dojicích systémů (ADS). Důvodem je to, že s výjimkou několika nastavení (jako je systémový podtlak, parametry stimulace a pulzace, prahové hodnoty pro přijetí) lze v technologii ADS jen velmi těžko cokoli měnit. Proto je důležité minimalizovat stále rozšířené technické nedostatky dojení automatických dojicích systémů (například nestabilní podtlak při dojení kvůli chybějícím sběračům) pomocí optimálních intervalů dojení.
Zemědělské podniky proto musí neustále hledat a odstraňovat rezervy, čímž zlepšují výslednou ekonomiku výroby mléka tak, aby se v podstatě staly nezávislé na dotacích. K tomu jim už téměř 20 let napomáháme díky praktickým zkušenostem v tomto sektoru a spolupráci s tuzemskými i zahraničními experty. Desítky úspěšných spolupracujících farem po celé ČR a tisíce spokojených krav se zdravým vemenem - to je vizitka, která stojí za prací Eurofarm systems a našich oblastních poradců.
Vyvinuli jsme pro spolupracující zemědělské chovy zcela nový a unikátní poradenský Koncept 100 000. Cílem konceptu je dosažení vynikajícího zdravotního stavu mléčné žlázy všech dojnic a dosáhnout tak maximální kvality, užitkovosti i zpeněžení mléka. Číslovka 100 000 v názvu konceptu odkazuje na optimální cílovou hodnotu počtu somatických buněk na úrovni stáda. Podívejte se, jak může pomoc i vám.
1Jedním ze stěžejních faktorů ovlivňující čistý příjem mléčné farmy je počet somatických buněk (PSB). Jedná se totiž o ukazatel celkové výkonnosti, managementu, zdraví a chovu zvířat. Eurofarm systems nabízí pro spolupracující zemědělské chovy unikátní poradenský přístup Koncept 100 000, jenž má za cíl dosáhnout ještě lepších výsledků zdraví a produkce mléka.
ZJIŠTĚNÍ AKTUÁLNÍ
SITUACE V CHOVUPrvním krokem ke spolupráci je důkladné vyhodnocení aktuální faremní situace. Při vstupní analýze chovu se soustředíme především na sběr základních informací o farmě. Dosahování stanovených cílů pak řešíme individuálně; tempo, jednotlivé kroky i cílovou hodnotu PSB stanovíme vždy společně.
3Výstupem úvodního auditu je podrobná zpráva a prezentace optimálního konceptu spolupráce včetně doporučení postupů pro dlouhodobé zlepšení zdravotního stavu vašeho stáda. Po odsouhlasení podmínek spolupráce náš odborný poradce zpracuje individuální cenovou nabídku a navrhne nejefektivnější řešení stávající situace a využití rezerv.
ZAVEDENÍ
STANDARDIZOVANÝCH
POSTUPŮ DO PRAXEVypracovali jsme konkrétní postupy a detailní checklisty či standardizované postupy pro všechny rozhodující činnosti. Naše pracovní postupy jsou prověřené mnohaletými praktickými zkušenostmi a výsledky. Odborný poradce vás bude pravidelně navštěvovat a napomáhat řešit aktuální situace dle vašich požadavků.
5Cílem konceptu je dosažení vynikajícího zdravotního stavu mléčné žlázy všech dojnic.
Prioritou Eurofarm systems je vysoká odbornost našeho poradenského týmu, špičkové výsledky a spokojení chovatelé, jejichž dojnice jsou zdravé, užitkové a ziskové.
Skutečně zdravá a výkonná stáda dosahují velmi nízkých hodnot PSB, často až kolem magické hranice 100 000/ml. To, že takto nízké hodnoty mají pro chovatele své opodstatnění, je možné demonstrovat například porovnáním ztráty užitkovosti dojnic, které mají PSB 200 000 s kravami se 100 000 somatických buněk v jednom mililitru. U holštýnských krav činí rozdíl v průměru 1,5 litru mléka denně a u červenostrakatých krav zhruba 1 litr denně. To může v závislosti na užitkovosti a velikosti stáda znamenat roční ztráty v produkci mléka ve výši několika milionů korun.
Kroky, bez kterých to nepůjde:
Grid pomocí col vytvorene v CSS (nezapomen row1 a mas jen col1 az 4)